Staramy się żyć wolniej, zatrzymać i spojrzeć na to jak i co robimy, wybierając miejsce do zjedzenia także. Prezentujemy więc najlepsze miejsca we Wrocławiu do jedzenia tego, co zdrowe.

Zdrowe jedzenie Wrocław bez wyjścia z domu

Niespodzianka! Żeby zjeść zdrowo i nie męczyć się wielogodzinnym gotowaniem wystarczy usiąść na kanapie i… poczekać. Wiele restauracji ze zdrowym jedzeniem oferuje dojazd do domu np. Zdrowe Gary. Jeśli praca i życie prywatne pochłania nam większość czasu lub po prostu nie lubimy gotować warto zastanowić się nad stałym dowozem cateringu dietetycznego. To bardzo proste rozwiązanie! Wystarczy wybrać rodzaj diety, swoje preferencje i kaloryczność, a także dni, w jakie posiłki mają być dostarczane i przestać martwić się o swój jadłospis. Posiłki są doskonale zbilansowane, a menu urozmaicone. Taką ofertę wprowadziła w ostatnim czasie nawet Ewa Chodakowska. Powstało BeDiet – Catering dietetyczny Wrocław. Jeśli dotychczas przepisy Ewy pojawiały się kuchni, to najwyższy czas by na stole lądowały bez zmartwień i naczyń do mycia.

Zdrowe jedzenie Wrocław – pyszne obiady i nie tylko

Nie zapominamy o tych, którzy po prostu chcą wyjść z domu i chłonąć atmosferę nowych miejsc. Ciekawie przyrządzone wegańskie pierogi? Czemu nie! W Pierogi Vegan jedzenie pierogów to prawdziwa kulinarna uczta. Ta mała manufaktura dba nie tylko o smak, ale przede wszystkim o jakość wytwarzanych pierogów, więc będzie pierogowo i zdrowo.

W pobliżu gmachu wrocławskiego Uniwersytetu i ścisłego centrum miasta mieści się jeszcze jedno miejsce warte polecenia – Greenway. Studenci mówią o nim, że jest na ich kieszeń, znudzeni walczą tam z monotonią codziennego życia, a tych w pośpiechu zaczepia na rogu na kawę. To miejsce z duszą i zdrowym, pysznym jedzeniem nie ujdzie uwadze, jeśli chcemy dobrze zjeść. Ponadto, jak sama nazwa podpowiada, posiłek dostaniemy tak nieco szybciej niż w zwykłej restauracji.

Zdrowe jedzenie Wrocław – gdzie zjeść ciasto bez wyrzutów sumienia?

Poza obiadowym menu czasem potrzebujemy wpleść w swoje popołudnie nieco słodyczy, ale diety, ograniczenia i zdrowy rozsądek kierują nas w stronę sałatek. Tak być nie musi. We Wrocławiu powstało już kilka miejsc, które walczą ze złą sławą ciast i ciasteczek. Tak, można zjeść dobre (i niskokaloryczne) ciacho! Nasze trio to Chude Ciacho, Fit Cake i Sorrir. To doskonałe cukiernie jeśli wyjście planujemy z alergikiem. Wśród wypieków mają także słodkości bez laktozy i glutenu.