Rehafit jest nietypowym studiem fitness, mieszczącym się we Wrocławiu. Spośród podobnych mu placówek, wyróżnia je skoncentrowanie się na rehabilitacji i zdrowiu osób ćwiczących. Akcent położony na zdrowie sprawia, że skorzystać z Rehafit mogą osoby z przewlekłymi boleściami oraz dużymi brakami w mobilności.

Centrum rehabilitacji Rehafit służy przede wszystkim fizjoterapii. Nad prawidłowym i bezpiecznym przeprowadzeniem sesji fizjoterapeutycznych czuwa stały zespół 14 wykwalifikowanych fizjoterapueutów (na czele z właścicielem ośrodka – Marcinem Kosowskim). Służą oni różnymi rodzajami fizjoterapii: rehabilitacją bólów kręgosłupa metodą McKenzie oraz masażem leczniczym kręgosłupa, terapią ortopedyczno-neurologiczną PNF, terapią manualną, masażem odchudzającym i antycellulitowym, sportowym, funkcyjnym oraz relaksacyjnym. Dzięki zabiegom można pozbyć się nawet długoletnich bólów, dysfunkcji ruchowych, czy wymodelować sylwetkę. Fizjoterapia łączy się też ze wzmacnianiem całego aparatu ruchowego, a więc fizjoterapeuci współpracują z doświadczonymi trenerami personalnymi, którzy przeprowadzają treningi na sali znajdującej się w Centrum.

Stały zespół Rehafit, złożony z 6 trenerów personalnych (plus 6 współpracujących) przeprowadza skuteczne treningi na świetnie wyposażonej sali, która dostosowana jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych. W swoich treningach stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Nie znajdą tu miejsca osoby, których celem jest szybkie napompowanie bicepsa na modlitewniku. Z całą pewnością jednak dzięki sztangom, hantlom, drążkom i pozostałemu sprzętowi, można odbyć doskonały a przede wszystkim bezpieczny trening siłowy zwiększający siłę oraz masę mięśniową i minimalizujący ryzyko kontuzji.