Fitness Academy jest siecią 21 klubów fitness, z których aż 17 mieści się we Wrocławiu. Klub umożliwia wszechstronnie rozwinąć się pod względem fizycznym. Jest doskonale wyposażony i posiada także strefy SPA, w których można się zrelaksować po ciężkim treningu.

Sercem klubu jest oczywiście siłownia, podzielona na strefy, umożliwiające wykonanie różnego rodzaju treningów. W strefie cardio znajdują się maszyny aerobowe w postaci rowerków, orbitreków, ergometrów wioślarskich i bieżni stacjonarnych. W strefie wolnych ciężarów umieszczono sztangi, hantle, ławeczki i ramy do przysiadów ze sztangą. Strefa funkcjonalna to drabinki, drążki do podciągania, liny power rope, odważniki kulowe – kettlebell. Maszyny oporowe do treningów na poszczególne partie mięśniowe również znajdują się w Fit Factory. Na siłowni można trenować samodzielnie, lub skorzystać z usług trenerów personalnych, którzy czuwają nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i bezpieczeństwem bywalców klubu.

Prócz indywidualnych treningów siłowych, klub Fitness Academy proponuje szereg grupowych zajęć fitness. Są to zajęcia odbywane na rowerkach stacjonarnych, w wodzie, zajęcia oparte na tańcu, zajęcia wzmacniające, specjalistyczne i służące wyciszeniu umysłu i relaksacji a także zwiększeniu zakresów ruchowych ciała. Wszystkie przeprowadzane są przez profesjonalnych i wykwalifikowanych trenerów. W 2 klubach we Wrocławiu można też dodatkowo zagrać w squasha. Do dyspozycji klubowiczów pozostaje też strefa Spa & Wellness z masażami, sauną i rytuałami pielęgnacyjnymi.