Diety pudełkowe docierają do coraz mniejszych miast, zdobywają popularność. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować, podpowiadamy jaki catering wybrać, będąc na diecie.

Catering na diecie Wrocław – wskazówki

Niegdyś domena dużych zakładów pracy, szkół i przedszkoli z charakterystyczną: tanią i tradycyjną kuchnią – catering. Teraz dotyczy on głównie osób, które do żywienia podchodzą odpowiedzialnie, mimo braku czasu na gotowanie. Posiłki dowożone do domu są dedykowane osobom o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Catering na diecie to już nie marzenie, a norma. Aby dobrać go do swoich predyspozycji najpierw postarajmy się określić swoje potrzeby. Poniższe pytania mogą pomóc.

  • Czy eliminujemy jakieś pokarmy z diety?
  • Jaki jest cel naszej diety? (np. odchudzanie)
  • Czy mamy jakieś szczególne upodobania smakowe?
  • Ile jemy/chcemy jeść posiłków?

Catering na diecie jest wskazany także dzięki pomocy dietetyków. Większość firm zajmujących się przygotowaniem dietetycznych posiłków z dowozem (np. BeDiet Catering) ma w swojej ofercie porady dietetyków klinicznych. Na stronach internetowych firm cateringowych znaleźć można także proste kalkulatory zapotrzebowania na kalorie czy wodę oraz BMI. Niektóre dysponują własnym formularzem, który pozwala wstępnie dobrać odpowiednią dietę na podstawie stylu życia i podanych preferencji. Wszystkie te narzędzia bardzo ułatwiają określenie czego tak naprawdę oczekujemy od posiłków w pudełkach.

Catering na diecie Wrocław – dodatkowe wymagania

Jeśli oczekiwana przez nas dieta dostępna jest u więcej niż jednej firmy cateringowej we Wrocławiu, warto wziąć pod uwagę także inne parametry. Poza ceną (która nie różni się znacznie w poszczególnych ofertach), istotna jest dostawa, a przede wszystkim jej czas. Niektóre cateringi organizują dowóz posiłków w godzinach wieczornych dnia poprzedzającego, a pozostałe wczesnym rankiem. Jest to istotne głównie ze względu na godziny pracy i inne obowiązki, przez które nie moglibyśmy odebrać dostarczonego jedzenia. Rozpoczynając swoją przygodę z cateringiem na diecie można ponadto skorzystać z darmowych lub promocyjnych dni próbnych. Daje to możliwość spróbowania potraw przyrządzanych przez różne ekipy kucharzy, co może znacząco wpływać na walory smakowe, które w dużej mierze zależą od osobistego gustu. Możemy też przetestować dostawę, pakowanie posiłków oraz świeżość i jakość używanych produktów. Mamy nadzieję, że każdy może znaleźć pudełkową dietę dla siebie.